رنگ اتاق مطالعه

نقاشی ساختمان رنگخونه – اتاق مطالعه آرام اصولا برای انجام تکالیف، کار با رایانه و شاید استراحت مورد استفاده قرار میگیرد. این فضا به طور عمومی باید شامل یک میز، صندلی، یک یا دو چراغ مطالعه و قفسه های کتاب باشد و بهتر است که از اتاق خواب مجزا باشد. در دنیای مدرن امروز در اکثر ساختمان ها اغلب مکانی برای مطالعه در نظر گرفته می شود. چنین مکانی را در آرام ترین جای یک خانه در نظر می گیرند و ممکن است یک اتاق خواب هم محسوب شود. رنگ آمیزی آرام، مبلمان راحت و وجود قفسه های مناسب و کافی برای کتاب ها، همگی محیط آرام و آسوده ای را برای شما خلق می کنند.
برای دسترسی بهتر به کتاب ها آن ها را در قفسه ها جا گذاری کنید. می توانید از مبلمان های دو کاره که قابلیت تخت شدن را دارند، نیز استفاده نمایید. بدین ترتیب شما می توانید به راحتی روی آن مطالعه کرده و از استراحت روی آن نیز لذت ببرید. از انتخاب مبل بزرگ با رنگی روشن جداً پرهیز کنید.
برای داشتن محیطی سالم و آرام برای مطالعه ای سودمند، رعایت نکات اصولی در طراحی و دکوراسیون این اتاق توصیه می شود:

رنگ اتاق مطالعه

انتخاب رنگ دیوار اتاق مطالعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این فضا باید مکانی برای رها شدن از خود و مطالعه لذت بخش یک کتاب و یا درس خواندن باشد. مطالعه آسوده در محیطی آرام فرد را از تنش های استرس زای محیط بیرون خارج می سازد. خانواده رنگ های آبی گرم بهترین انتخاب برای داشتن احساسی توام با آرامش در اتاق مطالعه محسوب می شوند. از انتخاب رنگ آبی روشن جداً بپرهیزید، زیرا احساس سردی در فضا ایجاد می کند. رنگ سبز نیز باعث ایجاد آرامش شده و برای انتخاب رنگ دیوار اتاق مطالعه گزینه بسیار خوبی می باشد. از انتخاب رنگ های زرد و قرمزجداً خودداری کنید، زیرا علیرغم انرژی مضاعفی که ممکن است در فضای اطراف خود ایجاد کنند، گاهی احساس نا امیدی را به فرد انتقال می دهند. اگر شما مایلید که از رنگ ها انرژی بگیرید، بهتر است این مورد را برای نشیمن گاه های خانوادگی خود رعایت کنید. بعلاوه استفاده از رنگ های کلاسیک در اتاق مطالعه فضا را زیباتر و گرمتر می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *