رنگ مناسب دفترکار

نقاشی ساختمان رنگخونه – رنگ بیشتر دفترهای کار معمولا سفید است. علت اینکه در بیشتر مواقع افراد، برای محیط کار، منزل و فضاهای دیگر رنگ سفید را انتخاب میکنند؛ این است که کمتر با ترکیبات رنگی، تاثیر آن بر روی محیط و روند زندگی و به طور کلی روانشناسی رنگ آشنا هستند.

رنگ مناسب دفترکار

این در حالی است که هر رنگ باعث ایجاد نوعی روحیه خاص و اثربخشی متفاوت می شود. اگر از کسانی که رنگ سفید یا استخوانی را برای دیوار فضاهای خود استفاده کرده اند، بپرسید چرا این رنگ؟ به شما خواهند گفت که رنگ های دیگر پس از مدتی باعث خستگی چشم می شود… بله استفاده از رنگ در ابعاد گسترده اگر هوشمندانه نباشد، حتما خسته کننده خواهد شد. اما استفاده متناسب از آن چطور؟

نقاشی ساختمان

رنگ سفید احساس تمیزی و مرتب بودن را به فضای شما می دهد. تحقیقات نشان داده که رنگ چگونه می تواند بر روی روند کاری ما تاثیرگذار باشد. در این مقاله درباره رنگ ها و تاثیر آنها با هم صحبت خواهیم کرد. شاید زمان آن رسیده باشد که رنگ دفتر خود را تغییر دهید!

رنگ تنها بر روی روحیات فرد تاثیر گذار نیست، بلکه می تواند باعث عقب نشینی یک شخص از حضور در محیط کار بشود.

تحقیقی در دانشگاه تگزاس انجام شد که در آن تاثیر سه رنگ قرمز، سفید و آبی اقیانوسی بر روی روند کاری افراد را مورد بررسی قرار میداد.

نقاشی ساختمان

این آزمایش در تاثیر رنگ قرمز با توجه به نویزی که در محل کار ایجاد میکند ، افراد را به دو دسته تقسیم میکند. افرادی که دارای حساسیت بالا هستند، در یک ااتاق کاملا قرمز دچار پریشانی و آشفتگی شدند و افرادی که حساسیت کمتری دارند، مشکلی با کار کردن در یک اتاق قرمز نداشتند. اما هر دو گروه در اتاق سفید در مقایسه با اتاق قرمز دچار اشتباهات و خطاهای کاری بیشتری میشدند. رنگ سفید نمیتواند تاثیر خوبی روی پرباری و اکتیو بودن افراد داشته باشد. بهتر است رنگ سفید و خاکستری را از لیست رنگ های متناسب برای دیوارهای محل کارتان حذف کنید! چرا که سفید و خاکستری عقیم ترین رنگ برای فضای کاری است. به جای آن رنگ آبی اقیانوسی رنگ متناسبی محسوب می شود. در تحقیقاتی دیگر پرسش نامه ای میان کارکنان چند شرکت معتبر پخش شد. از آنها سوال شده بود مناسب ترین رنگ برای فضای کاری خود را چه رنگی می دانند. پاسخ اکثریت آنها رنگی میان آبی و سبز بود. رنگ سبز آبی و یا آبی اقیانوسی به علت خاصیت آرامش بخشی اگر با یک نور مناسب ترکیب شود و در کنار آن از چند عنصر با تن قرمز استفاده شود تا گرمای لازم برای فضا را ایجاد نماید می تواند انتخاب مناسبی برای فضای کاری شما باشد. کافی است بدانید چگونه می توانید این رنگ را با عناصر محیط و نور به تعادل برسانید. همانطو که گفته شد رنگ ها می توانند احساسات متفاوتی را در اشخاص شکل بدهند. در این قسمت به بررسی جداگانه هر رنگ و تاثیر آن بر فضای کاری می پردازیم.

چه رنگی برای دفتر کار شما مناسب است؟

رنگ قرمز: مناسب برای افرادی که با جزئیات سروکار دارند. رنگ قرمز یک رنگ قدرتمند است و باعث افزایش فشار خون در افراد می شود. دانشجویی در دانشگاه کلمبیا (UBC) تحقیقاتی در زمینه تاثیر این رنگ بر روی کارمندان انجام داد و متوجه شد که قرمز می تواند افزایش تمرکز افرادی شود که مجبور به کار با جزئیات هستند.

رنگ آبی: رنگ مناسب برای افرادی که در محل کار خود در حال آفرینش چیزی هستند. آبی رنگی آرامش دهنده است. این رنگ باعث ایجاد حس اعتماد، ارتباط موثر و بازده کاری می شود. همینطور رنگ آبی مناسب برای افرادی است که به دنبال ذهنی باز برای پذیرش و یافتن ایده های جدید هستند. اگر به دنبال ایده های جدید، و یا ایده های ناگهانی هستید؛ رنگ آبی را به شما پیشنهاد میکنیم.

رنگ زرد: اتاق کنفرانس و یا مشاوره خود را زرد نکنید. زرد رنگ خوشبینی است اما استفاده از آن در ابعاد زیاد می تواند باعث آشفتگی و دلواپسی شود. تحقیقات نشان می دهد اتاق های زرد رنگ فشار و خشم را افزایش می دهند. بنابراین زرد انتخاب مناسبی برای محیط کاری در ابعاد گسترده نیست.

رنگ سبز: سبز رنگ الهام بخشی و نوآوری است. شبیه به آبی، سبز رنگی آرامش بخش است که باعث تعادل احساسی می شود. این رنگ همینطور می تواند نیروی خلاقه افراد را بهبود ببخشد. سبز نیز رنگی مناسب برای افرادی است که دست به آفرینش میزنند و برای کار خود نیاز به ایده های جدید و خلاقانه دارند.
رنگ خاکستری: برای حفظ روحیه جنگجویی خود، از رنگ خاکستری دوری کنید. با اینکه خاکستری رنگی خنثی محسوب می شود اما می تواند ورود و خروج انرژی را قفل کند! اگر میخواهید کارکنان شرکت در خواب زمستانی به سر ببرد و کسل باشند حتما از رنگ خاکستری استفاده کنید. خاکستری می تواند اطمینان را از بین ببرد و احساس کسالت و افسردگی ایجاد کند. اگر خاکستری نرگ محبوب شماست، میتوانید در ابعادی کوجک از آن استفاده کنید و رنگ زرد و قرمز را چاشنی آن کنید تا تعادل رنگی را ایجاد کند و از تاثیر کسل بارش کم شود.
چشم ما می تواند ده میلیون رنگ را ببیند. آبی بهترین رنگ برای محیط کاری شناخته شده. اما چه آبی؟ آبی آسمانی و یا آبی کاربنی؟ رنگ ها میزان درخشندگی و نماهای مختلفی دارند. باید به جزییات هماهنگ کننده بسیاری برای انتخاب ست رنگی مناسب فکر کنید. اما بی شک انتخاب یک رنگ از میان تنالیته آبی بسیار بهتر از استفاده از رنگ های سفید و خاکستری و خنثی است. بهتر است ست های رنگی آبی و ترکیبات آن را نگاه کنید تا به نتایج بهتری برای تغییر دکور رنگی محل کارتان برسید.

نقاشی ساختمان

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *