نحوه ساخت رنگ استخوانی و کرم روشن

نحوه ساخت رنگ استخوانی و کرم روشن

شاید در نگاه اول همه مردم فکر کنند که رنگ کردن ساختمان کار راحتی است. اما در مرحله اول زیرسازی، بتونه کاری و ماستیک کاری و در مرحله بعد سمباده کاری دیوار جز مراحل سخت نقاشی ساختمان می باشد. و در عین حال کسی نقاش ساختمان حرفه ای است که به راحتی بتواند ترکیب رنگها را بلد باشد و خود رنگ مورد نظر را درست کند و نیازی به سفارش دادن رنگ نباشد. در این مقاله به راحتی نحوه ساخت رنگ استخوانی و کرم روشن برای شما توضیح می دهیم.

تفاوت بین رنگ های آماده و درست کردن آنها

به طور کلی شما هر رنگی از جمله رنگ های طلایی، مسی، طوسی، شکلاتی، قهوه ای سوخته که جز رنگ های روغنی می باشد و حتی رنگ های پلاستیکی چون زیتونی، استخوانی، کرم روشن، نخودری و… که جز رنگ های پلاستیکی می باشد به راحتی می توانید از رنگ فروشی ها خریداری کنید. اما باید این نکته را به شما گوشزد کنیم که ممکن است شما همان را بخرید و صاحب خانه دوست داشته باشید دو سه پرده رنگ را تیره تر یا روشن تر کنید . پس بهتر است خود رنگ را بسازید

نحوه درست کردن رنگ استخوانی و کرم روشن

برای ساخت رنگ استخوانی و کرم روشن شما به رنگ سفید پلاستیکی، ماده رنگ مشکی پلاستیکی و ماده رنگ گل ماش پلاستیکی نیاز دارید.

برای ساخت رنگ استخوانی پلاستیکی در ابتدا کمی رنگ سفید را داخل سطل پلاستیکی بریزید و آن را با آب مخلوط کنید و خیلی خوب هم بزنید به طوری که رنگ سفت نباشد. حال یک قطره رنگ مشکی داخل آن بریزید . این را توجه کنید که اگر اندازه یک سطل پنج کیلیویی رنگ سفید دارید باید به اندازه نصف نخود رنگ مشکی را داخل رنگ سفید بریزید و سپس نزدیک سه چهار قطره رنگ گل ماش را با انگشتان خود داخل رنگ بریزید و خوب هم بزنید مشاهده می کنید که رنگ استخوانی درست شده است.

برای ساخت رنگ کرم روشن هم تنها از رنگ سفید و ماده رنگ گل ماش استفاده کنید.

تفاوت بین رنگ استخوانی و کرم روشن تنها در این است که برای رنگ استخوانی باید علاوه بر ماده رنگ گل ماش از ماده رنگ مشکی هم استفاده کنید.

در آخر باید به شما بگوییم که حتما به این نکته توجه کنید که در هنگام ساخت رنگ مورد نظر کمی رنگ را بسازید و سپس در صورت تایید رنگ توسط صاحب خانه کل رنگ را بسازید. و البته بدانید که رنگ روغنی هنگام خشک شدن دو سه پرده روشن تر می شود و رنگ پلاستیکی هنگام خشک شدن نسبت به رنگی که به دیوار زده اید روشن تر می شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *